Mulţumim frumos. B-)
Site-uri Partenere

Curatenie Generala
"Pentru ca vine Pastele am facut si noi curatenie generala pe site."

1. Am actualizat pagina cu Rezultatele Cupei Romaniei (saisprezecimi): CLICK AICI

2. Aveti la dispozitie rezultatele primelor 3 etape ale returului Ligii a V-a IASI, TOATE SERIILE

Etapa I: CLICK AICI
Etapa II: CLICK AICI
Etapa III: CLICK AICI

3. Special pentru juniorii nostri am actualizat Clasamentul Seriei Est Juniori:
CLICK AICI

4. Rezumatul Partidei Viitorul Lungani - As Breazu poate fi vizualizat la pagina "Galerie Video".

5. Speram sa reusim sa actualizam clasamentele Ligii a V-a in acest weekend.
Victorie!
As Breazu a inceput cu dreptul in Cupa Romaniei in sezonul 2008/2009. Acestia au invins in deplasare pe Metalul Vladeni dorita dublei lui Andrei Dascalescu si golul lui Mihai Vieru.

Rezultate Cupa Romaniei -Saisprezecimi- Etapa Judeteana
CLICK AICI
Vladeni, VENIM!
Cel mai dorit trofeu al echipei este Cupa Romaniei.
Dupa parcursul exceptional din sezonul trecut, cand As Breazu a terminat pe primul loc pe faza judeteana, invingand pana si formatia Poli Iasi 2 din Liga a III-a, acestia vor ca totul sa se repete, sa ajunga din nou pe primul loc, si de ce nu sa mearga mai departe.

Miercuri, 1 Aprilie 2009, echipa se deplaseaza la Vladeni pentru meciul din saisprezecimile Cupei Romaniei -etapa judeteana- impotriva echipei Metalul Vladeni.
Meciul va incepe la ora 16:00.
Incredibil !!!
Dupa retragerea echipei As Magna Holboca pe motiv ca Ajf IASI favorizeaza echipa Rapid Dumesti, inca o echipa s-a retras.

Este vorba de Stejarul Dobrovat!

Principalele motive retragerii sunt lipsa banilor, neintelegerile dintre conducatori si rezultatele dezastruase.

Conform regulamentului, Stejarul Dobrovat v-a pierde toate meciurile cu 3-0 la masa verde.
NO COMMENT
Pentru prima data in istoria echipei, As Breazu a "reusit sa obtina" 3 infrangeri consecutive!
Astazi, 29 Martie 2009, As Breazu a fost invinsa la Lungani de catre echipa locala, Viitorul Lungani.

Prima jumatate de ora a fost mai mult decat plictisitoare, neexistand nici o faza de gol.
In minutul 35, gazdele au sansa sa deschida scorul cu un sut de la 20 de metri, dar mingea loveste bara.
Sase minute mai tarziu, Viitorul Lungani obtine un penalty, contestat de oaspeti. Portarul Vieru George nu a mai reusit performanta din meciul trecut si nu a reusit sa apere penalty-ul, mingea ducandu-se exact in vinclul portii.

Cea de-a doua repriza a inceput prost pentru As Breazu, gazdele reusind sa deschida rapid scorul.
La jumatatea reprizei secunde, spiritele s-au incins, un jucator de la Lungani fiind eliminat.
Actiunea s-a mutat la poarta gazdelor, As Breazu reusind sa reduca din diferenta prin Nimerincu Marian.
In ciuda faptului ca oaspetii au atacat incontinuu, nu s-a mai inscris, scorul ramanand 2-1 pentru Viitorul Lungani pana la finalul partidei.

Un rezumat al partidei va fi postat la pagina "Galerie Video" in curand.

Juniorii au invins fara probleme cu 7-1 juniorii celor de la Lungani.

Liga a IV-a: Rezultate Etapa 20
CLICK AICI

Liga a V-a: Rezultate Etapa 3 Retur
CLICK AICI
Vrem victorie!
In cea de-a patra etapa a returului, As Breazu se deplaseaza la Lungani, pentru a juca un meci foarte important pentru ridicarea moralului echipei. Pe 29 martie, acestia vor juca impotriva echipei Viitorul Lungani.
Meciul va incepe la ora 12:00.

Liga a IV-a: Meciuri Etapa 20
CLICK AICI

Liga a V-a: Meciuri Etapa 3 Retur
CLICK AICI
Infrangere...
Nimic nu mai merge la echipa. In etapa 19, As Breazu a fost infranta pe teren propriu de echipa Olimpia Popricani.
In minutul 40 oaspetii au avut ocazia sa deschida scorul din penalty, insa portarul Vieru George a aratat ca nu degeaba este titular in echipa si a aparat.
In ciuda faptului ca Breazu a dominat, la inceputul reprizei secunde, oaspetii au deschis scorul cu un sut de la marginea careului.
As Breazu a continuat sa atace, si-a creat ocazii, dar nu au reusit sa inscrie, meciul terminandu-se 1-0 pentru Olimpia Popricani.

Un rezumat video al partidei il puteti viziona la pagina "Galerie Video".

Juniorii au pierdut la masa verde din cauza lipsei asistentei medicale. Acestia au jucat totusi un amical cu juniorii Popricaniului, fara arbitru, scorul fiind 11-2 pentru juniorii nostri.

Rezultatele Etapei 19
CLICK AICI
Etapa 19
Etapa 19 va avea loc pe 22 martie 2008.
As Breazu va juca primul meci din retur pe teren propriu impotriva echipei Olimpia Popricani. Meciul va incepe la ora 12.

Meciurile Etapei 19
Click AICI
Etapa 18 a fost cu ghinion pentru As Breazu. Acestia au pierdut cu 2-0 la Raducaneni, impotriva echipei locale Astra Raducaneni.

Liga a IV-a IASI: Rezultatele etapei 18
CLICK AICI

Etapa 18
As Breazu se deplaseaza la Raducaneni pentru meciul de Duminica, 15 Martie 2009, impotriva echipei Astra Raducaneni.

Sondaj membri
Ce compartiment al echipei ar trebui intarit?