pentru a afişa butonul.

Mulţumim frumos. B-)
Site-uri Partenere

5-0!
As Breazu a facut show astazi la Cotnari. Jucatorii nostri au umilit Podgoria Cotnari cu 5-0.

As Breazu
: Vieru George - Bordeanu Sebastian, Mereu Catalin, Vieru Mihai, Ionut Nemerincu - Scanteie Cristian, Buhnea Ionut, Vieru Bogdan, Nemerincu Marian - Brighiu Ciprian, Bucataru Dan

Min 82: Gol Obada Vasile!

Rezumatul Video va fi disponibil la pagina Galerie Video in curand.

Liga a IV-a IASI: Rezultate Etapa 28
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Rezultate Etapa 9 RETUR
CLICK AICI

Inca 3 puncte?
In etapa 28, As Breazu se deplaseaza la Cotnari, pentru meciul impotriva echipei locale Podgoria Cotnari.
Meciul va avea loc pe 10.05.2009 de la ora 12:00.

In tur As Breazu a batut pe teren propriu pe Podgoria Cotnari cu 4-1.

Liga a IV-a IASI: Etapa 28
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Etapa 9 Retur
CLICK AICI
Miracol!
Dupa 4 saptamani negre, jucatorii lui As Breazu au resimtit gustul victoriei. Acestia au invins pe Viitorul Harlau cu scorul de 1-0, in fata propriilor suporteri.

As Breazu: Vieru George - Mereu Catalin, Vieru Mihai, Nemerincu Ionut - Dobre Andrei, Scanteie Cristian, Dascalescu Andrei, Bucataru Dan, Vieru Bogdan - Obada Vasile, Brighiu Ciprian.

Min 1: As Breazu are lovitura de start.
Min 6: GOOOOL BREAZU!!! Scapat singur spre poarta oaspetilor, Brighiu Ciprian a aratat ca este un atacant valoros si a deschis scorul cu un sut de la 16m, in vinclu portii.
Min 34: Gazdele obtin o lovitura libera din coltul careului mare. Mereu Catalin incearca sa il surprinda pe portarul Lungu, trimitand la coltul lung, insa mingea ocoleste poarta.
Min 40: In urma protestelor, Paliciuc Ciprian (Viitorul Harlau) primeste cartonas galben.
Min 45: Se incheie prima repriza.
Min 80: Bogdan Vieru centreaza in careu, mingea ajunge la Obada Vasile, acesta din 5 metri suteaza puternic in portar, mingea respingandu-se in afara terenului.
Min 90: Oaspetii au o ultima ocazie: Lovitura libera de la 30 de metri. Sutul puternic la coltul lung trece milimetric pe langa bara transversala.
Min 90+1: George Vieru degajeaza lung si As Breazu obtine 3 puncte importante!

Liga a IV-a IASI: Rezultate Etapa 27
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Rezultate Etapa 8 Retur
CLICK AICI
INFO

Din sezonul 2009-2010, Liga a IV-a IASI va fi compusa doar din 16 echipe.

La sfarsitul acestui sezon, din Liga a IV-a vor retrogada:
- Ultimele 4 echipe ale clasamentului, daca Rapid Dumesti va castiga barajul pentru promovare
SAU
- Ultimele 3 echipe ale clasamentului, daca Rapid Dumesti va pierde barajul pentru promovare

La sfarsitul acestui sezon, din Liga a V-a vor promova doar 2 echipe!

Locurile I din cele 3 serii din Liga a V-a IASI vor juca un play-off (fiecare cu fiecare) pentru promovarea in Liga a IV-a.

As Breazu - Viitorul Harlau
4 infrangeri consecutive. Este foarte greu de crezut ca o echipa care in prima parte a campionatului se lupta la castigarea campionatului a ajuns la o asemenea "performanta".

In cea de-a 27 etapa a Ligii a IV-a IASI, As Breazu primeste vizita ocupantei locului 3, Viitorul Harlau.
In tur As Breazu a reusit sa aduca toate cele 3 puncte de la Harlau, dupa un meci echilibrat, echipa noastra reusind sa se impuna cu 2-1.
Meciul va avea loc duminica, 3 Mai 2009, de la ora 12:00.

Liga a IV-a IASI: Etapa 27 (+ Brigazi de Arbitri)
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Etapa 8 Retur
CLICK AICI
Rapid Dumesti campioana!
Cu 7 etape inainte de final, Rapid Dumesti a devenit matematic campioana!

Chiar daca se stia de ceva vreme ca Dumesti va castiga, de ieri, dupa terminarea etapei 26, rapidistii au devenit oficial Castigatorii Ligii a IV-a IASI, sezon 2008-2009.

In momentul actual, acestia au 78 de puncte, adica 26 de victorii din 26 de meciuri, urmatorii fiind Astra Raducaneni cu 53 de puncte.
Diferenta dintre cele doua este de mai mult de 21 puncte (punctele de care mai avea nevoie Raducaneni pentru a egala/a intrece pe Dumesti).

INFO: Rapid Dumesti nu va putea cadea la baraj cu castigatoarea Ligii a IV-a Botosani (As Roma Botosani, cel mai probabil).
Anul trecut As Iris IASI a jucat impotriva echipei Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani), insa a pierdut. Nu este posibil doi ani la rand disputarea partidei de baraj intre reprezentante din aceleasi judete.

Felicitari echipei Rapid Dumesti pentru castigarea campionatului si succes in meciul de baraj pentru promovarea in Liga a III-a.
Infrangere...
As Breazu nu a reusit sa invinga nici la Harmanesti pe echipa locala Romwatt.
Acestia a deschis rapid scorul prin Dan Bucataru, insa gazdele s-au trezit si au inscris 3 goluri consecutive!
Acelasi Dan Bucataru a reusit dubla in minutul 73 printr-un voleu superb, insa meciul s-a terminat 3-2 pentru gazde.

Liga a IV-a IASI: Rezultate Etapa 26
CLICK AICI
Etapa 26
Miercuri, incepand cu ora 17:00 va avea loc etapa 26, o noua etapa intermediara.

As Breazu se va deplasa la Harmanesti, pentru a infrunta pe Romwatt Harmanesti.

In tur, As Breazu a invins Harmanesti-ul cu 3-0.

Meciul va fi arbitrat de Ochisanu Cristi, ajutat la tuse de Mihalcut Laurentiu si Onofras Florin.
Observator de joc va fi Bulai Vasile.

Liga a IV-a IASI: Etapa 26 (+Brigazi de Arbitri)
CLICK AICI
As Breazu - Viitorul Tg. Frumos 1-3
As Breazu a inceput intr-o formula clasica, 4-4-2, in timp ce Tg. Frumos au fost mai imprastiati, 3-1-3-1-2.
In ciuda faptului ca As Breazu a dominat jocul, oaspetii reusesc in minutul 9 sa deschida scorul, 6 minute mai tarziu, acesta aratand 2-0.
In minutul 35, Viitorul Targu-Frumos face 3-0.
In ciuda faptului ca As Breazu a atacat incontinuu, lovitura decisiva a venit in minutul 75, cand capitanul Buhnea Ionut primeste direct rosu, pentru comentarea unui fault anterior fazei petrecute in acel moment.
Cu 5 minute inainte de final, Bogdan Vieru prinde un sut puternic de la 20 de metri, inscriind astfel golul de onoare al gazdelor.

Un rezumat video al partidei va fi postat la pagina Galerie Video in curand.

Liga a IV-a IASI: Rezultate Etapa 25
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Rezultate Etapa 7 Retur
CLICK AICI
Bateti Targu'!
Duminica, 26.04.2009 incepand cu ora 12:00, As Breazu va intalni pe teren propriu pe Viitorul Targu Frumos.
In tur As Breazu a pierdut la Targu Frumos cu scorul de 1-0.

Liga a IV-a IASI: Etapa 25 (+ Brigazi de Arbitri)
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Etapa 7 Retur
CLICK AICI
Pagina 5 din 11 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Meciul Urmator
Sondaj membri
Ce compartiment al echipei ar trebui intarit?