pentru a afişa butonul.

Mulţumim frumos. B-)
Site-uri Partenere

Etapa XVI
Duminica, 23.11.2008 incepand cu ora 11:00 se vor juca meciurile din Etapa a XVI-a a Ligii a IV-a Iasi.

As Breazu va intalni la Topile pe formatia Noua Generatie Topile, ce se afla pe locul 17, cu o victorie, 3 egaluri si 11 infrangeri!

In mod normal, in acest meci nu ar trebui sa avem probleme, dar in fotbal se poate intampla orice.
Victorie!
In etapa a XV-a, As Breazu a jucat pe teren propriu contra echipei Unirea Ruginoasa. Scorul a fost 3-0 pentru gazde, la pauza fiind 1-0.

Tot in aceasta etapa meciul dintre Rapid Dumesti si As Magna Holboca s-a tinut, pana la urma, scorul final fiind 4-1 pentru gazde.
INCREDIBIL!!!
As Magna Holboca nu doreste sa se prezinte la meciul de Duminica de la Dumesti, contra echipei Rapid Dumesti. Motivele sunt bine intemeiate.
Umbla zvonuri ca cei de la Dumesti au platit jucatori de la Holboca sa faca blat in meciurile cu Viitorul Harlau si As Breazu, pentru a se distanta de aceasta.
In caz ca jucatorii se vor prezenta, este o posibilitate mare de a nu intra in teren!
As Breazu - Unirea Ruginoasa
Pe data de 16.11.2008 la ora 11:00 va avea loc meciul As Breazu - Unirea Ruginoasa pe terenul "Rediu".
Cel mai important meci al etapei este Rapid Dumesti - As Magna Holboca. Avand in vedere pozitiile in clasament, nu putem decat sa le uram succes celor de la Holboca.
VICTORIEEE !!!
Astazi 09.11.2008, As Breazu a reusit o victorie "istorica", contra rivalei As Magna Holboca. Echipa noastra a invins fosta ocupanta a locului 2 cu scorul de 2-5.
Din pacate, nu am reusit sa facem rezumat.
Cealalta rivala a noastra, Rapid Dumesti a trecut la limita de Unirea Mircesti, scor 3-2.

Juniori
Meciul juniorilor a fost amanat.
Anunt! As Magna Holboca
Acest anunt a fost preluat de pe site-ul oficial al echipei AS MAGNA HOLBOCA.

Deoarece anumite personaje din fotbalul judetean considera ca echipa AS Magna Holboca a inceput sa "deranjeze" anumite interese de grup va anuntam pe aceasta cale ca nu vom renunta sa ne luptam pana in ultima etapa si sa facem tot posibilul (indiferent de hotiile pe care le fac unii) sa ne indeplinim obiectivul propus . Daca in primele 3 etape am jucat pe terenul din DEPOUL CFR , dar datorita unor personaje ciudate din punct de vedere moral am fost dati afara si obligati sa ne gasim un alt teren unde sa ne desfasuram activitatea , acum se intampla acelasi lucru se considera ca incurcam multe din planurile unora si ca echipa AS Magna incurca anumite interese si datorita acestor sicane ne vedem nevoiti sa ne gasim din nou un alt teren unde sa ne desfasuram activitatea .Ne cerem scuze tuturor echipelor care vor fi nevoite sa afle in ultima clipa unde vor juca cu echipa noastra . Privitor la jocul AS Magna Holboca - AS Breazu in proportie de 50% se va juca pe noul stadion de la Holboca in incinta Pensiunii Nicuta care in momentul de fata nu este finalizat dar care poate sustine in conditii minime un joc de Liga a-IV-a .
Amanare...
La cererea celor de la Viitorul Targu-Frumos, astazi, 06.11.2008 nu s-a mai rejucat meciul Viitorul Targu-Frumos - AS BREAZU.
Va reamintim ca meciul a fost incheiat fara sa se joace vreun minut din cauza ca jucatorii de la As Breazu nu aveau vizitele medicale (dupa arbitru).
Meciul va fi programat cel mai probabil miercurea viitoare.
Inca un derby!
Daca acum 2 etape As Breazu a jucat primul derby din sezonul 2008-2009 contra celor de la Viitorul Harlau si etapa trecuta contra celor de la Rapid Dumesti, iata ca vine si un al 3-lea derby consecutiv.
Asadar, As Breazu va juca in data de 09.11.2008 de la ora 11:00 pe stadionul Tepro contra celor de la As Magna Holboca, alta echipa favorita pentru castigarea campionatului.
Viitorul Targu Frumos - As Breazu
Meciul dintre Viitorul Targu-Frumos si As Breazu din Etapa IX a Ligii a IV-a Iasi, se va rejuca.
Meciul a fost programat pentru data de 05.11.2008 la Ora 15, pe Terenul din Targu-Frumos.
Victorie? Egal? Infrangere...
Azi, 02.11.2008, As Breazu nu a reusit sa aduca nici un punct acasa, de la Dumesti, contra echipei Rapid Dumesti. Echipa antrenata de vestitul Cotan a invins echipa noastra cu scorul de 3-1.
As Breazu a deschis scorul in minutul 32 prin Basescu Marian, acelasi scor ramand pe tabela pana la finalul primei reprize.
In repriza secunda, Rapid Dumesti a reusit sa bage mingea de 3 ori in poarta noastra, scorul final ramanand 3-1.

In acest moment As Breazu se afla pe locul 3, locul 2 fiind ocupat de As Magna Holboca iar primul loc Rapid Dumesti.

Juniori
Chiar daca au dominat jocul, juniorii lui As Breazu au scos un 2-2, dupa ce au condus cu 2-0.
Victorie!
La Harlau, in primul derby al echipei noastre, As Breazu a reusit sa invinga cu scorul de 2-1 pe Viitorul Harlau. In acest moment As Breazu se afla pe locul 3, Viitorul Harlau pozitionandu-se pe locul al 4-lea.
Pagina 10 din 11 << < 7 8 9 10 11 >
Meciul Urmator
Sondaj membri
Ce compartiment al echipei ar trebui intarit?