pentru a afişa butonul.

Mulţumim frumos. B-)
Site-uri Partenere

Unirea Ruginoasa - As Breazu
Duminica, 24 Mai 2009, incepand cu ora 12:00 va avea loc cea de-a 31 etapa a Ligii a IV-a IASI si totodata Etapa 11 a returului in Liga a V-a IASI.

As Breazu se va deplasa la Ruginoasa pentru confruntarea cu echipa locala Unirea.

In tur As Breazu a invins cu 3-0.

Liga a IV-a IASI: Etapa 31 (+ Brigazi de Arbitri)
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Etapa 11 Retur
CLICK AICI
Viitorul Targu-Frumos campioana!
Daca echipa mare nu a reusit sa castige campionatul, iata ca juniorii Targului Frumos au reusit acest lucru.

Astazi, incepand cu ora 10:00 a avut loc barajul de castigare a campionatului la juniorii din Liga a IV-a IASI.

Castigatoarea Seriei EST, Helios Tomesti, a intalnit pe castigatoarea Seriei VEST, Viitorul Targu-Frumos.

In ciuda faptului ca cei de la Targu-Frumos au invins cu 8-0, meciul a fost unul tensionat, centralul aratand nu mai putin de 7 cartonase galbene si un rosu.

Felicitari juniorilor echipei Viitorul Targu-Frumos!
Tot mai aproape de Cupa!
As Breazu a invins astazi la Coarnele Caprei pe Soimii, intr-un meci dramatic.

In minutul 20, gazdele reusesc sa deschisa scorul printr-un lob, dupa o iesire intarziata a portarului nostru.
Cu 4 minute inainte de finalul primei reprize, Cucuteanu Catalin egaleaza, dupa o lovitura libera executata perfect la coltul lung.
In minutul 58, As Breazu trece in avantaj. Dobre Andrei centreaza perfect pentru Dan Bucataru, iar acesta inscrie cu un voleu la coltul scurt.

Rezultate Optimi Cupa Romaniei
CLICK AICI
Spre Coarnele Caprei!
Pe data de 20.05.2009 (Miercuri) incepand cu ora 17:00 se vor desfasura meciurile din Optimile Cupei Romaniei -Etapa Judeteana IASI-

As Breazu se va deplasa la Coarnele Caprei, unde va infrunta echipa locala Soimii.

In runda anterioara, As Breazu a trecut de Metalul Vladeni (3-0), in timp ce Soimii Coarnele Caprei au trecut surprinzator de Viitorul Belcesti scor 4-3 (3-3 dupa primele 90 de minute).

Stam!
Dupa un meci nebun impotriva campionilor, As Breazu are o saptamana libera, deoarece este randul acestora sa stea.
Echipa AsBreazu.info va prezinta meciurile de duminica din Liga a IV-a si a V-a IASI.

Liga a IV-a IASI: Etapa 30
CLICK AICI

Liga a V-a IASI: Etapa 10 Retur
CLICK AICI
Actualizari
1. Clasamentele Ligii a V-a IASI au fost actualizate!

Seria I : CLICK AICI
Seria II : CLICK AICI
Seria III : CLICK AICI

2. Clasamentul Ligii a IV-a IASI [Seria EST] acualizat: CLICK AICI
Optimile Cupei Romaniei
Dupa cum am promis, echipa AsBreazu.info va prezinta meciurile din optimile Cupei Romaniei -faza judeteana- :

Viitorul Lungani - Unirea Ruginoasa

Optimile de finala sunt programate pe 20.05.2009 (Miercuri) incepand cu ora 17:00.

Sferturile de finala se vor juca pe 3 iunie.

Semifinalele se vor juca pe 6 iunie.

Finala se va disputa pe 10 iunie.

Minunea nu s-a produs...
Rapid Dumesti a plecat cu toate cele 3 puncte din Breazu.

Prima repriza a fost dominata in totalitate de As Breazu, Brighiu Ciprian, Bucataru Dan, Vieru Bogdan creandu-si ocazii importante, insa cu 5 minute inainte de pauza dumestenii deschid scorul dupa o balbaiala in defensiva gazdelor.

In cea de-a doua repriza jucatorii lui Breazu au intrat pe teren cu un singur gand. Sa reuseasca ceea ce nu au reusit celelalte echipe ale campionatului.

In minutul 65, Ciprian Brighiu restabileste egalitatea cu un sut in vinclul portii, dupa o centrare venita de pe partea stanga.

Cu 15 minute inainte de final, dumestenii primesc cadou un corner. Un jucator oaspete ramas fara marcaj, a dus la primirea celui de-al doilea gol, acesta executandu-l clasic cu o lovitura de cap pe portarul George Vieru.

Gazdele incearca din rasputeri sa obtina macar un rezultat de egalitate, singura faza notabila ramanand lovitura de cap a lui Brighiu Ciprian, aceasta trecand milimetric pe langa vinclul portii aparate de Dulceanu.

Meciul dintre juniorii lui As Breazu si Rapid Dumesti s-a terminat cu victoria clara (7-1) pentru gazde.

Vrem sa ne cerem scuze pentru ca nu am mai putut oferi sansa de a vizualiza LiveTEXT meciul dintre As Breazu si Rapid Dumesti, dar promitem sa ne revansam in urmatoarele meciuri importante pe care As Breazu le va disputa.

Liga a IV-a IASI: Rezultate Etapa 29
CLICK AICI
LEII vs VULTURII

Miercuri, incepand cu ora 17:00, pe terenul ,,Rediu" va avea loc derby-ul campionatului, AS BREAZU - RAPID DUMESTI.

Meciul va fi arbitrat la centru de Lungu Valentin, ajutat la tuse de Trif Alina si Costas Catalin, observator de joc fiind Vinca Sorin.

Chiar daca in tur am fost infranti (3-1), baietii nostri sunt hotarati sa nu lase ca acest meci sa aiba acelasi final ca in precedenta infruntare dintre cele doua formatii.

CLICK AICI pentru a vizualiza rezumatul video din partida tur (3-1).

As Breazu este una dintre ultimele echipe din campionat, care poate fura macar un punct campioanei.

Inainte de acest meci, de la ora 15:00 va incepe confruntarea juniorilor celor doua echipe, partida din tur terminandu-se la egalitate 1-1.

Liga a IV-a IASI: Etapa 29 (+ Brigazi de Arbitri)
CLICK AICI
Stema oficiala!

Site-ul AsBreazu.info va prezinta stema oficiala a echipei de fotbal As Breazu.
Aceasta este creata in totalitate cu culoarea verde si se pot observa:
- In partea de sus: Numele Echipei
- Sub numele echipei: IASI
, cat si un LEU, animalul care va reprezenta echipa de acum inainte.

Pagina 4 din 11 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Meciul Urmator
Sondaj membri
Ce compartiment al echipei ar trebui intarit?