Minunea nu s-a produs...
Postat de admin la 13 May 2009 13:58
Rapid Dumesti a plecat cu toate cele 3 puncte din Breazu.

Prima repriza a fost dominata in totalitate de As Breazu, Brighiu Ciprian, Bucataru Dan, Vieru Bogdan creandu-si ocazii importante, insa cu 5 minute inainte de pauza dumestenii deschid scorul dupa o balbaiala in defensiva gazdelor.

In cea de-a doua repriza jucatorii lui Breazu au intrat pe teren cu un singur gand. Sa reuseasca ceea ce nu au reusit celelalte echipe ale campionatului.

In minutul 65, Ciprian Brighiu restabileste egalitatea cu un sut in vinclul portii, dupa o centrare venita de pe partea stanga.

Cu 15 minute inainte de final, dumestenii primesc cadou un corner. Un jucator oaspete ramas fara marcaj, a dus la primirea celui de-al doilea gol, acesta executandu-l clasic cu o lovitura de cap pe portarul George Vieru.

Gazdele incearca din rasputeri sa obtina macar un rezultat de egalitate, singura faza notabila ramanand lovitura de cap a lui Brighiu Ciprian, aceasta trecand milimetric pe langa vinclul portii aparate de Dulceanu.

Meciul dintre juniorii lui As Breazu si Rapid Dumesti s-a terminat cu victoria clara (7-1) pentru gazde.

Vrem sa ne cerem scuze pentru ca nu am mai putut oferi sansa de a vizualiza LiveTEXT meciul dintre As Breazu si Rapid Dumesti, dar promitem sa ne revansam in urmatoarele meciuri importante pe care As Breazu le va disputa.

Liga a IV-a IASI: Rezultate Etapa 29