NO COMMENT
Postat de admin la 29 March 2009 15:47
Pentru prima data in istoria echipei, As Breazu a "reusit sa obtina" 3 infrangeri consecutive!
Astazi, 29 Martie 2009, As Breazu a fost invinsa la Lungani de catre echipa locala, Viitorul Lungani.

Prima jumatate de ora a fost mai mult decat plictisitoare, neexistand nici o faza de gol.
In minutul 35, gazdele au sansa sa deschida scorul cu un sut de la 20 de metri, dar mingea loveste bara.
Sase minute mai tarziu, Viitorul Lungani obtine un penalty, contestat de oaspeti. Portarul Vieru George nu a mai reusit performanta din meciul trecut si nu a reusit sa apere penalty-ul, mingea ducandu-se exact in vinclul portii.

Cea de-a doua repriza a inceput prost pentru As Breazu, gazdele reusind sa deschida rapid scorul.
La jumatatea reprizei secunde, spiritele s-au incins, un jucator de la Lungani fiind eliminat.
Actiunea s-a mutat la poarta gazdelor, As Breazu reusind sa reduca din diferenta prin Nimerincu Marian.
In ciuda faptului ca oaspetii au atacat incontinuu, nu s-a mai inscris, scorul ramanand 2-1 pentru Viitorul Lungani pana la finalul partidei.

Un rezumat al partidei va fi postat la pagina "Galerie Video" in curand.

Juniorii au invins fara probleme cu 7-1 juniorii celor de la Lungani.

Liga a IV-a: Rezultate Etapa 20